Automatické prodloužení SSL certifikátu v programu DENTIST+

Končí Vám platnost SSL certifikátu? DENTIST+ umí certifikát automaticky prodloužit a po jeho prodloužení si vše potřebné i sám nastaví.

Poznámka: SSL certifikát může používat kromě funkce eRecept i modul eNeschopenka a funkce pro zjišťování stavu očkování. Než se o novém certifikátu dozví servery ČSSZ a ÚZIS, může i pár hodin trvat. Po tuto dobu budou dané funkce dočasně nefunkční (eRecept bude fungovat ihned).

Měsíc před ukončením platnosti Vašeho certifikátu se po spuštění programu rozbliká v notifikačním centru informace (červeně označená ikona), že je možné požádat o nový certifikát (klikněte na modře označený text). Poté klikněte na [ANO].
V tomto okamžiku se na SÚKLu začne generovat nový certifikát. DENTIST+ bude čekat 30 sekund, než se SÚKLu podaří nový certifikát vygenerovat ihned.

Pokud ano, zobrazí se okno s heslem, které je potřeba vytisknout a uschovat (obrázek č. 2). Tímto je pro Vás hotovo - nic dalšího není třeba dělat, vše ostatní nastaví DENTIST+ sám (tomu, kdo měl nastavený eRecept, se SSL certifikát vymění automaticky).

Pokud se SÚKLu nepodaří vygenerovat certifikát ihned, zobrazí se chyba s vypršením časového limitu (obrázek č. 3). Nic se neděje, certifikát se Vám k instalaci nabídne v notifikačním centru při příštím spuštění programu DENTIST+ (obrázek č. 4, následující den by měl být certifikát určitě připraven).
Po dokončení žádosti se zobrazí formulář s heslem (viz. obrázek č. 2) - vytisknout a uschovat.

 

Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 5/5