Hlavní benefity uživatelské podpory a podoba ceníku pro rok 2023

Dovolujeme si Vás informovat o největších změnách a milnících roku 2022 a seznámit Vás s aktuální verzí ceníku pro rok 2023.

Stalo se pravidlem, že ambulantní péči čeká každý rok nová zásadní legislativní či metodická povinnost. Tato skutečnost zatěžuje jak samotné lékaře, lékařky, sestry, management ordinací, tak i výrobce ambulantních informačních systémů. Rok 2022 byl také testem stability celé společnosti CompuGroup Medical. Připomenu, že těsně před Vánocemi 2021 byl na celou naši společnost spáchán cílený ransomware útok. Díky obrovskému úsilí našich zaměstnanců a shovívavosti Vás uživatelů, jsme vyšli z této zkušenosti v mnoha oblastech posíleni.


V roce 2022 bylo hlavní výzvou zpracování agend eOčkování, ePoukazu a evidence a vykazování péče o ukrajinské uprchlíky. Kontinuálně také implementujeme uživatelské, metodické i technické požadavky pro agendu testování a očkování na COVID-19. eRecept jsme rozšířili o předepisování vysoce návykové látky s modrým pruhem. Podstatnou změnou prošel i modul eKontrol pro kontrolu dat důležitých pro bezproblémové vyúčtování na zdravotní pojišťovny a aktivně hledáme cesty, jak Vám pomoci s vypořádáním nesrovnalostí mezi záznamy jednotlivých pojišťoven.
Naším cílem je implementovat veškeré změny s minimálním dopadem na uživatele, aby Váš ambulantní informační systém od CGM jednoduše každý den po zapnutí počítače fungoval.

 

Od 1. 1. 2023 dojde k navýšení ceny za poskytování uživatelské podpory ambulantního systému v průměru o pouhých 160 Kč měsíčně bez DPH.

 

 


Rekapitulace hlavních kroků vpřed, které společnost CGM učinila v roce 2022:


1)    Společně budujeme komunikační síť budoucnosti
 Clickbox
Služba CGM CLICKBOX překonala v počtu zapojených zdravotnických zařízení za pouhý měsíc a půl svého předchůdce službu MEDICAL NET. Za pouhé dva měsíce bylo zapojených více jak 1000 zdravotnických zařízení a jsme přesvědčení, že společně tento počet v roce 2023 zdvojnásobíme. Díky zvyšujícímu se počtu registrovaných se nám daří aktivně zapojovat také laboratoře, rentgenová pracoviště, polikliniky i nemocnice. Společně tak budujeme moderní, zabezpečenou síť na výměnu zdravotních dat, která je připravena na požadavky nového zákona o elektronizaci zdravotnictví. Registrace do služby ve variantě Basic je zdarma a díky přenesení modulu eNálezy do základní uživatelské podpory nemusíte investovat ani korunu navíc. 
Zapojte se také a udělejte první krok k omezení papírování. Více informací o službě najdete na www.cgmclickbox.cz. 

2)    eOčkování
Pro implementaci složitá a pro lékaře administrativně náročná změna je povinnost zaznamenat do centrálního systému spravovaného SÚKLem (obdobně jako eRecept) jakékoliv očkování. Ambulantní systémy CGM byly připraveny už začátkem roku 2022, aby měli lékaři dostatek času si nové postupy osvojit.
Následná novelizace zákona 314/2022 však zapříčinila, že v druhé polovině roku 2022 jsme byli nuceni zahájit přípravné práce pro přesun povinnosti evidovat veškeré očkování v systému ISIN spravovaném ÚZISem.
Pravidelně také zapracováváme všechny změny platného metodického postupu k vykazování očkování. Systém tak vyhodnotí zadanou očkovací látku, věk pacienta a odbornost lékaře a nabídne automaticky správnou variantu vykazování včetně výkonu na aplikaci.

3)    ePoukaz
Přestože je využívání služby ePoukazu zatím na dobrovolné bázi, CGM už tuto elektronizaci nabízí ve svých ambulantních informačních systémech s předstihem. ePoukaz svojí funkčností plně nahrazuje současné papírové poukazy. Může být vystaven na jakýkoliv zdravotnický prostředek. Navíc v CGM myslíme i na následné kroky a pracujeme na elektronické komunikaci přímo s certifikovanými výdejnami zdravotních pomůcek přes službu CGM CLICKBOX.

4)    Vykazování péče o ukrajinské uprchlíky
Zpracování této agendy s sebou neslo nejen programové zpracování úprav v ambulantním informačním systému, ale i nelehkou úlohu se v problematice zorientovat, vyškolit naše techniky na hotline a agregovat informace z několika zdrojů, v mnoha případech i protichůdných, do informačně přínosných postupů na našem portálu CGM Svět.

5)    CGM Svět Vás informuje o tom podstatném
O portál se neustále staráme, aby byl pro Vás pořád v kondici. Pokud jste tak ještě neučinili, registrujte se nyní.

6)    Jsme tu pro Vás s novou generací ambulantních systémů
Investujeme do nové generace ambulantních systému, aby byla zajištěna kontinuita lékařské praxe z pohledu ambulantního systému. Znáte už CGM MEDISTAR, který uchovává data v bezpečí profesionálního cloudu a nabízí lékaři přístup k datům odkudkoli? Zažádejte si o nezávaznou prezentaci na Požádat o demo | CGM MEDISTAR a vyzkoušejte si i naši mobilní aplikaci. Máte obavy z cloudu? Přečtěte si rozhovor s experty z českého datového centra.

Ukázka mobilní aplikace CGM MEDISTAR
mobil_app


7)    Na naši zákaznickou linku se můžete spolehnout
Zákaznická linka CGM je dostupná každý všední den od 7–19 h. Jsme připraveni vždy ochotně pomoci a zodpovědět všechny potřebné dotazy. V roce 2022 jsme v průměru odbavili 5500 hovorů za měsíc, z čehož 82,5 % požadavků bylo vyřešeno obratem během prvního hovoru.  

8)    Přístup k VIP cenám sortimentu e-shopu DATART pro pohodlné vybavení Vaší ordinace
Pro podporu myšlenky, že jsme Vaším partnerem v oblasti IT a ambulantních systémů pro funkční chod Vaší ordinace, jsme se spojili s prodejcem elektroniky DATART. V rámci našeho bonusového programu Vám nabízíme přístup k VIP cenám na e-shopu a připravujeme nabídky na míru dle potřeb ordinace. Mnozí lékaři se v programu již registrovali a pravidelně nakupují spotřební věci, jako jsou tonery, papír, notebooky a příslušenství, ale také například filtry do kávovaru. Více informací o možnostech registrace naleznete zde.


9)    Jdeme s dobou, naše systémy podporují NIA
Každá technologická novinka je pro nás zajímavá, a zvláště pokud přináší reálný přínos pro koncové uživatele. V ambulantních systémech CGM můžete od roku 2022 využívat NIA (Národní Identitní Autorita) například pro odesílání žádostí o eRecept a ePoukaz. V těchto případech lze agendy obsluhovat bez použití kvalifikovaného certifikátu.

Při vývoji ambulantních systémů jsou pro nás velmi cenné Vaše náměty a připomínky. Budeme Vám i do budoucna vděční, pokud se o své nápady a připomínky podělíte na našich zákaznických linkách ambulantních systémů.


Děkujeme za Vaši přízeň.


Tým CGM

Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 3.2/5