Jak se připravit na EET v roce 2020?

AKTUALIZOVÁNO: Ve středu 3. 6. 2020 nabyla účinnosti poslední novela zákona o EET. Pro lékaře to znamená povinost elektronické evidence tržeb od 1.1.2021.

Podle novely vzniká povinnost evidovat tržby všem subjektům, bez ohledu na to, do které fáze evidence tržeb spadají, k datu 1. ledna 2021. Pozastavení EET se týká běžného, zjednodušeného i zvláštního režimu evidence tržeb. Více v tiskové zprávě na portálu e-trzby.cz.

Trocha historie

duben 2016 Zákon o EET nabyl platnosti. Lékaři se měli zapojit 1. března 2018.
prosinec 2017 Ústavní soud zrušil části zákona. 3. a 4. vlna, do které spadali i lékaři, byla odložena na neurčito.
červen 2018 Vláda předložila poslancům novelu zákona. Její projednávání nakonec vyústilo v 800 pozměňovacích návrhů.
říjen 2019 Ve Sbírce zákonů vyšla novela zákona, která pro lékaře znamená povinnost EET od 1. května 2020.
březen 2020 Došlo k pozastavení povinnosti evidovat tržby po dobu trvání nouzového stavu a následujících třech měsíců. Pro lékaře to znamená odložení EET na druhou polovinu srpna 2020.
červen 2020 Novela zákona prodlužuje odklad elektronické evidence tržeb až do konce roku 2020. Povinnost evidovat tržby vzniká lékařům od 1. ledna 2021.

Od roku 2017 jsme připraveni za Vás vše do puntíku zajistit. Umíme za Vás bezkontaktně vyřešit finanční správu bez ohledu na to, jestli máte zřízenou datovou schránku. Vše Vám vzdáleně nastavíme a detailně Vás zaškolíme. Záleží pouze na Vás, jakou instalaci EET si zvolíte.

Licenci a instalaci zaplatíte nyní a uživatelskou podporu Vám samozřejmě nebudeme účtovat do doby legislativní povinnosti.

Zkušenosti z velkých legislativních změn nám potvrzují, že klíčem k jejich bezstarostnému zavedení je jejich včasné řešení. O blížící se ikona-eTrzby-paper-bluelegislativní povinnosti na eNeschopenku jsme lékaře informovali na začátku léta 2019, a přesto jsme v lednu odbavili až pětinásobně víc telefonátů než za běžný měsíc. Pokud v ambulantních systémech nepracujete s privátními platbami, je nejvyšší čas si tuto agendu ve vztahu k EET osvojit nebo využít naše bezstarostné instalační balíčky a nechat vše na nás.

Přestože pro většinu lékařů vzniká legislativní povinnost až od 1. 1. 2021, mnoho našich uživatelů eviduje tržby a používá platební terminályod roku 2017. Díky tomu jsme na EET v ambulantních systémech připraveni a máme i bohaté zkušenosti s jeho zaváděním. Podpora EET je samozřejmě i v našem systému CGM MEDISTAR.

 

Přijímáte platby v hotovosti? Plánujete přijímat platební karty? Vyřešte administrativu spojenou s EET včas.

objednat_eet

Máte možnost si objednat následující:

 • softwarové řešení CGM eTRŽBY

  • modul, který potřebujete, abyste mohli přijímat hotovost a odesílat zprávy o platbách online přímo na FÚ na jedno kliknutí
  • bez nutnosti dalších přídavných zařízení, tisk účtenek je možný na všech typech tiskáren
  • získáte přehled o platbách pacientů
  • umožňuje export dat pro rychlou účetní kontrolu, zajistí také storno platby
  • CGM eTRŽBY jsme vyvinuli s ohledem na práci Vás  lékařů  v prostředí Vašeho softwaru, které důvěrně znáte
  • cena CGM eTRŽEB je jednorázově 6.000 Kč bez DPH + podpora 150 Kč bez DPH/měsíc
 • Varianty instalace CGM eTRŽEB (detailněji popsány zde)

  • Instalace bez starostí  vyřídíme za Vás všechny úřady, instalaci a detailní vzdálené zaškolení – Vy se nebudete muset o nic starat. Cena služby je 6.000 Kč bez DPH.

  • Základní instalace  obsahuje základní nastavení a krátké vzdálené zaškolení. Cena služby je 2.000 Kč bez DPH.

 • platební CGM TERMINÁL pro příjem platebních karet

  • určený speciálně pro lékaře, umožňuje tisk hotovostních účtenek i průvodky k eReceptu
  • bez vstupních investic, bez závazků, bez obratových limitů
  • plně integrovaný do Vašeho ambulantního softwaru, není proto nutné znovu zadávat částku
  • úspora tiskových nákladů, v ceně 50 tiskových kotoučků zdarma
  • poplatky z karetních transakcí jsou srovnatelné s běžnou nabídkou bank
  • není třeba měnit Vaši stávající banku
  • při pořízení k modulu CGM eTRŽBY platíte pouze 250 Kč bez DPH/měsíc
   .

objednat_eet

V případě, že máte opravdu minimum tržeb podléhajících EET, lze nově na finanční správě zažádat o zvláštní režim a legislativní povinnost naplňovat v papírové formě prostřednictvím bloku účtenek a oznámení o tržbách evidovaných ve zvláštním režimu. Než tak učiníte, doporučujeme si vyzkoušet demoverzi našeho řešení CGM eTRŽBY. Jsme přesvědčeni, že i při malém množství evidovaných tržeb přinese zdravotnickému zařízení vysokou přidanou hodnotu.


Podmínky, které musí být splněny u poplatníků žádajících o evidování tržeb ve zvláštním režimu:

 • poplatník není plátcem DPH v České republice,
 • poplatník nemá více než 2 zaměstnance,
 • výše příjmů z evidovaných tržeb nepřesahuje za 4 bezprostředně předcházející kalendářní čtvrtletí 600 000 Kč a předpokládaná výše těchto příjmů ve 12 bezprostředně následujících kalendářních měsících nepřesahuje 600 000 Kč.

Podrobný popis zvláštního režimu naleznete na webu www.etrzby.cz

Máme pro Vás také nachystané k tisku Informační oznámení, které musí být dle zákona o evidenci tržeb vyvěšeno v provozovnách evidujících. Vybrat si můžete z několika designů:

Autor: Jakub Taške


Kam dál?

Co je potřeba připravit, než začneme nastavovat EET v ambulantním SW

Jak Vám můžeme pomoci se zřízením EET?

Plná podpora EET v programu AMICUS

Plná podpora EET v programu MEDICUS

Plná podpora EET v PC DOKTOR a PC DENT

Plná podpora EET v DENTIST+


uol_ucetnictvi_logo

Máte jakýkoli dotaz týkající se EET?

Pak pokračujte v naší odborné poradně, kde jsme připraveni odpovídat na Vaše dotazy společně s odborníky na účetnictví UOL.

uolr_01_titulka(2)


Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 3.5/5

2 komentáře

 • Dobrý den.
  Proč požadujete za instalaci a umožnění fungování EET tak vysokou jednorázovou vstupní částku,když je EET od 1.5.2020 povinná, a měla by tedy patřit do základního softwaru pro fungování ordinace. A dále pak ještě měsíční poplatky (nemělo by být jedno nebo druhé???) Pro malou venkovskou ordinaci je už i tak roční popaltek za základní software a všechny již k němu přidané moduly docela finančně náročný(MEDICUS comfort).
  Domnívám se ,že povinná nařízení státu pro nutný chod ordinace (jako např. e-recepty,e-neschopenky,EET)by měly být automaticky zakomponovány do základního softwaru.
  Zdravím
  Dorničáková
  • Dobrý den,
   instalace EET je volitelná. Z téměř 2500 klientů, kteří si k dnešnímu dni pořídili řešení od CGM, si 1/3 z nich implementovala EET sama na základě našich podrobných návodu a 2/3 využili naše zkušenosti a ušetřili čas zakoupením některé z nabízených instalací.
   Bez instalace je vstupní poplatek za licence 6000,- Kč bez DPH a 150,- Kč bez DPH / měsíčně za uživatelskou podporu. Licence pokrývá vývoj a implementaci celého řešení do ambulantních systémů. Naši klienti tak mohou splnit legislativní povinnost z prostředí, které je jim na rozdíl od konkurenčních řešení blízké. Uživatelská podpora pokrývá údržbu a další vývoj, který bude řízen jednak úpravami na straně Finanční správy a jednak dotazy a požadavky, které ze stran uživatelů EET přichází už dnes.

Pro zobrazení nebo přidání komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.