Jak se připravit na EET v roce 2020?

S účinností k 1. 5. 2020 se elektronická evidence tržeb bude po téměř dvouletém odkladu vztahovat i na lékaře. Zásadní novinkou je možnost evidovat tržby v tzv. zvláštním režimu pro poplatníky, kteří splňují zákonem stanovené podmínky.

Zkušenosti z velkých legislativních změn nám potvrzují, že klíčem k jejich bezstarostnému zavedení je jejich včasné řešení. O blížící se ikona-eTrzby-paper-bluelegislativní povinnosti na eNeschopenku jsme lékaře informovali na začátku léta 2019, a přesto jsme v lednu odbavili až pětinásobně víc telefonátů než za běžný měsíc. Pokud v ambulantních systémech nepracujete s privátními platbami, je nejvyšší čas si tuto agendu ve vztahu k EET osvojit nebo využít naše bezstarostné instalační balíčky a nechat vše na nás.

Přestože pro většinu lékařů vzniká legislativní povinnost až od května tohoto roku, mnoho našich uživatelů eviduje tržby a používá platební terminályod roku 2017. Díky tomu jsme na EET v ambulantních systémech připraveni a máme i bohaté zkušenosti s jeho zaváděním. Podpora EET je samozřejmě i v našem systému CGM MEDISTAR.

 

Přijímáte platby v hotovosti? Plánujete přijímat platební karty? Vyřešte administrativu spojenou s EET včas.

objednat_eet

Máte možnost si objednat následující:

 • softwarové řešení CGM eTRŽBY

  • modul, který potřebujete, abyste mohli přijímat hotovost a odesílat zprávy o platbách online přímo na FÚ na jedno kliknutí
  • bez nutnosti dalších přídavných zařízení, tisk účtenek je možný na všech typech tiskáren
  • získáte přehled o platbách pacientů
  • umožňuje export dat pro rychlou účetní kontrolu, zajistí také storno platby
  • CGM eTRŽBY jsme vyvinuli s ohledem na práci Vás - lékařů - v prostředí Vašeho softwaru, které důvěrně znáte
  • cena CGM eTRŽEB je jednorázově 6.000,- Kč bez DPH + podpora 150,- Kč bez DPH / měsíc
 • Varianty instalace CGM eTRŽEB (detailněji popsány zde)

  • Instalace bez starostí - vyřídíme za Vás všechny úřady, instalaci a detailní vzdálené zaškolení – Vy se nebudete muset o nic starat. Cena služby je 6.000,- Kč bez DPH.

  • Základní instalace - obsahuje základní nastavení a krátké vzdálené zaškolení. Cena služby je 2.000,- Kč bez DPH.

 • platební CGM TERMINÁL pro příjem platebních karet

  • určený speciálně pro lékaře, umožňuje tisk hotovostních účtenek i průvodky k eReceptu
  • bez vstupních investic, bez závazků, bez obratových limitů
  • plně integrovaný do Vašeho ambulantního softwaru, není proto nutné znovu zadávat částku
  • úspora tiskových nákladů, v ceně 50 tiskových kotoučků zdarma
  • poplatky z karetních transakcí jsou srovnatelné s běžnou nabídkou bank
  • není třeba měnit Vaši stávající banku
  • při pořízení k modulu CGM eTRŽBY platíte pouze 250,- Kč bez DPH / měsíc
   .

objednat_eet

V případě, že máte opravdu minimum tržeb podléhajících EET, lze nově na finanční správě zažádat o zvláštní režim a legislativní povinnost naplňovat v papírové formě prostřednictvím bloku účtenek a oznámení o tržbách evidovaných ve zvláštním režimu. Než tak učiníte, doporučujeme si vyzkoušet demoverzi našeho řešení CGM eTRŽBY. Jsme přesvědčeni, že i při malém množství evidovaných tržeb přinese zdravotnickému zařízení vysokou přidanou hodnotu.


Podmínky, které musí být splněny u poplatníků žádajících o evidování tržeb ve zvláštním režimu:

 • poplatník není plátcem DPH v České republice,
 • poplatník nemá více než 2 zaměstnance,
 • výše příjmů z evidovaných tržeb nepřesahuje za 4 bezprostředně předcházející kalendářní čtvrtletí 600 000 Kč a předpokládaná výše těchto příjmů ve 12 bezprostředně následujících kalendářních měsících nepřesahuje 600 000 Kč.

Podrobný popis zvláštního režimu naleznete na webu www.etrzby.cz


Podívejte se na krátký video návod, jak se s CGM eTRŽBY pracuje:

Máme pro Vás také nachystané k tisku Informační oznámení, které musí být dle zákona o evidenci tržeb vyvěšeno v provozovnách evidujících. Vybrat si můžete z několika designů:

Autor: Jakub Taške


Kam dál?

Co je potřeba připravit, než začneme nastavovat EET v ambulantním SW

Jak Vám můžeme pomoci se zřízením EET?

Plná podpora EET v programu AMICUS

Plná podpora EET v programu MEDICUS

Plná podpora EET v PC DOKTOR a PC DENT

Plná podpora EET v DENTIST+


uol_ucetnictvi_logo

Máte jakýkoli dotaz týkající se EET?

Pak pokračujte v naší odborné poradně, kde jsme připraveni odpovídat na Vaše dotazy společně s odborníky na účetnictví UOL.

uolr_01_titulka(2)


Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 3.5/5

2 komentáře

 • Dobrý den.
  Proč požadujete za instalaci a umožnění fungování EET tak vysokou jednorázovou vstupní částku,když je EET od 1.5.2020 povinná, a měla by tedy patřit do základního softwaru pro fungování ordinace. A dále pak ještě měsíční poplatky (nemělo by být jedno nebo druhé???) Pro malou venkovskou ordinaci je už i tak roční popaltek za základní software a všechny již k němu přidané moduly docela finančně náročný(MEDICUS comfort).
  Domnívám se ,že povinná nařízení státu pro nutný chod ordinace (jako např. e-recepty,e-neschopenky,EET)by měly být automaticky zakomponovány do základního softwaru.
  Zdravím
  Dorničáková
  • Dobrý den,
   instalace EET je volitelná. Z téměř 2500 klientů, kteří si k dnešnímu dni pořídili řešení od CGM, si 1/3 z nich implementovala EET sama na základě našich podrobných návodu a 2/3 využili naše zkušenosti a ušetřili čas zakoupením některé z nabízených instalací.
   Bez instalace je vstupní poplatek za licence 6000,- Kč bez DPH a 150,- Kč bez DPH / měsíčně za uživatelskou podporu. Licence pokrývá vývoj a implementaci celého řešení do ambulantních systémů. Naši klienti tak mohou splnit legislativní povinnost z prostředí, které je jim na rozdíl od konkurenčních řešení blízké. Uživatelská podpora pokrývá údržbu a další vývoj, který bude řízen jednak úpravami na straně Finanční správy a jednak dotazy a požadavky, které ze stran uživatelů EET přichází už dnes.

Pro zobrazení nebo přidání komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.