Novinka: eKontrol rozšířený o registraci pojištěnce u registrujícího stomatologa i gynekologa

Reagujeme na novou legislativu, která mění princip registrací pacientů u stomatologů a způsob čerpání financí od zdravotních pojišťoven. Informace v modulu eKontrol budou nově zobrazovat nejen registrujícího stomatologa (014), ale i gynekologa (603).

Řešení eKontrolu Vám umožní průběžně automaticky hlídat své registrované pacienty
Na základě zkušeností získaných od praktických lékařů bude ke změnám registrací pacientů docházet pravidelně. V důsledku zavádění nové legislativy se dá větší množství změn očekávat zejména v prvním roce.

Pro použití těchto automatických kontrol je potřeba mít aktivované služby B2B u VZP. Pro B2B služby (eKontrol) doporučujeme používat komerční certifikát. Rádi Vám s ověřením pomůžeme i na zákaznické lince. 

Pokud chcete modul nejprve vyzkoušet, můžete zcela nezávazně využít demoverzi modulu po dobu 35 dnů
, která bude od říjnové aktualizace opět všem dostupná. Pro více informací k získání demoverze kontaktujte obchodní oddělení na e-mailové adrese obchod.cz@cgm.com nebo telefonním čísle 246 007 820.

 

Poznámka: Funkce těchto kontrol se postupně objeví v průběhu listopadové aktualizace každého ambulantního systému. Modul je možné objednat již nyní ve stávající verzi. Po provedení všech plánovaných aktualizací na naší straně se Vám modul eKontrol automaticky doplní o všechny nové funkcionality, a to hned, jak budou k dispozici. 

Pro stomatologický systém DENTIST+ jsou zmiňované novinky již dostupné od aktualizace 1.0.2740. Více informací naleznete zde.

Objednat nyní

Při této příležitosti jsme provedli revizi celého modulu, a pro zjednodušení jsme sjednotili jeho verze, cenu a funkce napříč všemi programy AMICUS, MEDICUS, MEDICUS Stomatolog, PC DOKTOR, PC DENT a DENTIST+.

 

Modul eKontrol můžete za nových podmínek závazně objednat zde.

 

Sjednocení verzí a cen podpory pro modul eKontrol s platností od 14. 10. 2021 naleznete pod odkazem Vašeho produktu níže:

DENTIST+

PC DENT

MEDICUS Stomatolog

PC DOKTOR

AMICUS

MEDICUS


CGM MEDISTAR

K systému CGM MEDISTAR nebude potřeba modul eKontrol pořizovat, funkce bude dostupná automaticky v rámci základní uživatelské podpory. Uvedené změny budou v systému k dispozici v průběhu prvního kvartálu následujícího roku (Q1/2022). 

 


  Co patří mezi hlavní výhody eKontrol:

  • Kontroluje registraci pacienta k praktickému lékaři, stomatologovi či gynekologovi.
  • Průběžně kontroluje data pro bezchybné vyúčtování.
  • Snižuje množství opravných dávek.
  • Automaticky zjistí kód a druh pojištění.
   • Ideální doplnění komunikace s ČSSZ (díky eNeschopence) o komunikaci s VZP.
  • Automaticky kontroluje ZP – bez nutnosti osobní kontroly zdravotní kartičky pacienta.
   • Tímto si výrazně ušetříte čas a případné problémy s řešením toho, že Vám pacient zapomněl nahlásit změnu zdravotní pojišťovny.
  • Snižuje riziko nevydání receptu lékárnou.
  • Kontroluje existenci IČP (přínos pro ambulantní specialisty).

   

  Používáme eKontrol každý den. Koupili jsme si ho kvůli velkému množství opravných dávek, které se díky tomu snížily. Dnes už kartičky ZP ani nepožadujeme, protože máme kontrolu, kde je pacientka zapsána. Pořídili jsme také eDávky a celková kontrola vyúčtování se díky tomu ještě zlepšila.

  MUDr. Jana Vaculíková, gynekologie, Brno

   

  Podrobnější informace o modulu eKontrol v jednotlivých produktech najdete níže:

  DENTIST+

  PC DENT 

  PC DOKTOR

  Jak se Vám líbil článek?

  Celkové hodnocení: 4.3/5