MEDICUS: CGM CLICKBOX odesílá zprávy včetně podepsaného PDF dokumentu

Připravovaná novela zákona o zdravotních službách stanovuje mimo jiné také jasnější pravidla pro předávání zdravotnické dokumentace v elektronické podobě. Služba CGM CLICKBOX je již na tyto nové požadavky připravena.

Lékařskou zprávu nebo vybraný záznam z dekursu můžete už nyní pomocí služby CGM CLICKBOX odeslat včetně PDF přílohy obsahující tuto zprávu opatřenou elektronickým podpisem a případně i časovým razítkem.

1) Po vytvoření lékařské zprávy klikněte nahoře na tlačítko CGM CLICKBOX (v dekursu je odeslání přes pravé tlačítko myši volbou Odeslat pomocí CGM CLICKBOX).

clickbox-odeslat-vcetne-pdf

2) Vyberte příjemce a klikněte na odeslat.

3) Zobrazí se náhled zprávy určený k podpisu, stačí jen kliknout na tlačítko Podepsat a uložit a zpráva se zařadí k odeslání. Pokud byste zvolili Storno, zpráva se nepodepíše a bude odeslána bez přílohy.

Pokud máte modul eParafa a zpráva již byla podepsána, připojí se tento podepsaný PDF soubor a nabídka podpisu se nezobrazí. Stejně tak se k podpisu nenabídne v případě, kdy jste si v nastavení eParafy zrušili zobrazení náhledu před podpisem. Pokud máte k modulu eParafa zakoupená také časová razítka, vytvořený soubor bude podepsán i tímto razítkem.
 

Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 5/5