MEDICUS: Signalizace nedostupnosti léků

Oznámení o přerušení dodávek léků nebo ukončení jejich distribuce je zobrazeno přímo v programu.

Aktuální nedostupnost léku je indikována v číselníku léků pomocí ikony nedostupnost-leku-ikona. Ještě dříve, než předepíšete lék na recept, si můžete zobrazit detailní informaci k případnému omezení kliknutím na tlačítko Nedostupnost (umístěné v pravé horní části číselníku).

nedostupnost-leku-ciselnik

V zobrazeném okně se dozvíte, od kdy je lék nedostupný, zda se jedná o přerušení nebo ukončení dodávek, kdy je předpokládaný termín obnovení dodávek a také je zde uveden seznam možných náhrad léku.

Název nebo kód náhradního léku lze myší označit a vložit do schránky pro jeho snazší vyhledání.

nedostupnost-leku-detail

Stejné informační okno se automaticky zobrazí také v případě, kdy chcete daný lék předepsat na recept, tzn. výběrem z číselníku, duplikátem předchozího záznamu, ručním zápisem názvu/kódu léku, vložením léku z receptáře nebo trvalé medikace pacienta.

Údaje o odstávkách dodávek léků jsou denně aktualizovány, zdrojem dat je SÚKL. Pokud si chcete ověřit, zda máte data aktuální, otevřete si číselník léků (přímo v receptech libovolného pacienta nebo volbou Pojišťovna > Číselníky > Lékové informace), kde si klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte verze číselníků.

nedostupnost-leku-verze

Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 4.8/5