MEDITOUR JOURNAL 2. díl: CGM MEDISTAR a bezpečí cloudového úložiště

Druhý díl MEDITOUR JOURNAL se věnuje novému ambulantnímu systému CGM MEDISTAR. Co všechno tento systém umí, jestli jsou data na cloudu v bezpečí a jak se systém osvědčil v praxi, jsme se zeptali našich hostů - Veroniky Peckové, Martina Piffla a Miloše Nývlta.

Pravděpodobně jste již měli možnost zaznamenat, že jsme svou řadu ambulantních systémů rozšířili o CGM MEDISTAR, který umožňuje lékaři uchovávat data na profesionálním cloudu. Lékařům se tak otevírá mnoho nových možností v čele s možností pracovat odkudkoli. Mnoho lékařů však i nadále upřednostňuje informační softwary s daty uloženými v počítači. Proč tomu tak je? 

Lékaři nejčastěji zmiňovanou obavou při používání cloudových systémů je bezpečnost. Toto je zejména v případě citlivých lékařských dat obava pochopitelná, ne však opodstatněná. Proto jsme se na téma bezpečnosti dat zaměřili v našem druhém dílu MEDITOUR JOURNAL, který je věnován právě systému CGM MEDISTAR.

Vedoucí vývojového týmu Veronika Pecková ve videu nabízí pohled do zákulisí vzniku systému a popisuje jeho hlavní výhody. Martin Piffl ze společnosti DataSpring, která spravuje cloudové uložiště, vysvětluje, jak jsou data o pacientech chráněna před zneužitím a ztrátou. O dosavadních zkušenostech lékařů s CGM MEDISTAR nás pak informuje vedoucí obchodního oddělení Miloš Nývlt. 

 

1) S Veronikou Peckovou do zákulisí vývoje systému:

 

 

2) Nahlédnutí do datového centra s Martinem Pifflem:

 

 

3) Zkušenosti z trhu přináší Miloš Nývlt:

 

 


Celý díl ke zhlédnutí zde:

 

 

Doufáme, že se Vám 2. díl seriálu líbí. Vaše názory či připomínky si rádi přečteme v komentářích pod článkem. Děkujeme.

 


Mohlo by Vás zajímat: 

MEDITOUR JOURNAL: Seznamte se s novým seriálem ze světa zdravotnictví a CGM

MEDITOUR JOURNAL 3. díl: Prázdninový speciál

 

Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 3.3/5