Ukončení podpory běhu ambulantních systémů na starých verzích Windows

Naše ambulantní systémy fungují na všech verzích operačního systému Windows, které jsou podporovány Microsoftem. V článku naleznete seznam operačních systémů, u kterých byla ze strany Microsoftu podpora ukončena. Z bezpečnostních a technologických důvodů proto i my ukončujeme podporu běhu našich ambulantních systémů na uvedených verzích systému Windows.

Vzhledem k tomu, že některé verze operačního systému Windows již nejsou podporovány Microsoftem, nejsme v nich ani my schopni zajistit plynulý a správný běh našich ambulantních softwarů. Zastaralé operační systémy nejsou přizpůsobené instalaci aktualizací a novým technologickým rozšířením, které jsou pro nás nezbytné v rámci zachování bezpečnosti a požadovaných standardů našich ambulantních systémů. Proto podporu jejich běhu na těchto verzích OS potažmo ukončujeme i my. O této skutečnosti Vás vždy informujeme společně s doporučením přechodu na novější verzi operačního systému.

Z důvodu lepšího zabezpečení a oprav řady chyb jsme se rozhodli přejít na novější verzi technologie .NET - 4.8.

V druhé polovině tohoto roku tedy z důvodu zastaralosti a nemožnosti instalace potřebných rozšíření nebude možné naše ambulantní systémy provozovat na následujících verzích Windows:

  • Windows XP – podpora Microsoftem ukončena 8. 4. 2014
  • Windows Vista – podpora Microsoftem ukončena 11. 4. 2017
  • Windows 7 bez Service Packu 1 – podpora Microsoftem ukončena 9. 4. 2013
  • Windows 8 – podpora Microsoftem ukončena 12. 1. 2016

Pokud máte na svém PC jeden z těchto operačních systémů, je potřeba, abyste provedli aktualizaci na novější verzi – doporučujeme Windows 10.

Pokud používáte systém Windows 7, je možné pomocí služby Windows Update nainstalovat Service Pack 1. Ovšem i toto řešení je pouze dočasné a také doporučujeme přechod na Windows 10.

Proces aktualizace může být časově náročný a v některých případech zahrnuje zálohu dat a opětovnou instalaci všech programů. V případě potřeby se tedy prosím obraťte na Vašeho IT správce.

 

S reinstalací Vašeho ambulantního systému Vám mohou pomoci návody níže. Případně se můžete obrátit na naše konzultanty, kteří Vám rádi pomohou v rámci služby Reinstalace ambulantního informačního systému. Cena služby je 2 000 Kč bez DPH a můžete si ji objednat na e-mailu servisni.prace@cgm.com nebo na telefonu 246 007 820.

Návod na reinstalaci programu:

AMICUS
PC DOKTOR / PC DENT


DALŠÍ INFORMACE, KTERÉ BY VÁS VE SPOJITOSTI S DANÝM TÉMATEM MOHLY ZAJÍMAT:

Microsoft - přehled životního cyklu operačních systémů WINDOWS.

Máte na počítači ještě Windows XP? Pokud ano, Váš ambulantní SW nemusí spolehlivě fungovat

Blíží se konec podpory Windows 7

Neodkládejte aktualizaci operačního systému Windows 8

 

Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 0/5