Rychlejší vykazování díky automatickému doplnění kódu

Nová možnost automatického doplňování kódů přímo na formuláři pro zadávání výkonů a protetiky. Vyzkoušejte tuto úpravu – možná Vám zkrátí čas strávený zadáváním kódů do programu!

Nová funkce, kterou si můžete v DENTIST+ zapnout, nabízí automatické doplňování kódů, a to přímo ve formuláři pro zadávání výkonů a protetiky. Automaticky se doplní takový kód, který je dle Vámi zadaných hodnot vyhodnocen systémem jako jedinečný a odpovídá právě jednomu kódu.

Jak si to mohu vyzkoušet?

Tato funkce je ve výchozím stavu vypnutá a proto je nezbytné ji ZAPNOUT. To lze provést přímo ve formuláři s výkony nebo protetikou, kde je na konci řádku Kód symbol: CGM Svet -aktualizace 5. Na stejném místě provedete i případnou deaktivaci. 

 

CGM Svet -aktualizace 4

 

V případě, že máte funkci automatického dokončování kódu aktivní, vykazujete výkon kratší než 5 znaků (protetika 7) a na již zadané znaky nepokračuje žádný další kód, program jej rovnou vyplní a kurzor přeskočí do pole Lokalizace. Pokud je zadáno 3 a více znaků, na které nezačíná žádný jiný kód, zbytek kódu se také automaticky doplní a kurzor přeskočí opět do pole Lokalizace

Příklad:

Pokud nejsou předvyplněny úvodní 00 a zadáte např 901, automaticky se předvyplní kód 00901 (pokud skutečně neexistuje kód 901).  

Jak se Vám líbil článek?

Celkové hodnocení: 5/5